DTG

Druk cyfrowy (Direct to Garment) to najnowsza technologia zdobienia i znakowania odzieży. Ilość użytych kolorów w projekcie nie ma żadnego znaczenia, ponieważ nadruk jest wykonywany w pełnej kolorystyce CMYK (w przypadku kolorowych koszulek pod całością jest nakładany biały poddruk). Bezpośredni cyfrowy nadruk jest bezkonkurencyjny co do wyglądu oraz jakości względem innych technologii nadruku. Fotorealistycznie odwzorowuje kolory, przejścia oraz półtony. Nie jest możliwe uzyskanie takich efektów innymi dostępnymi technikami nadruku.

Zalety technologii:

  1. Możliwość zamówienia nadruku już od jednej sztuki bez dodatkowych kosztów w atrakcyjnej cenie. Cena nadruku zależy wyłącznie od jego wielkości oraz łącznego nakładu.
  2. Duże pole zadruku ? 60x42cm.
  3. Fotograficzna jakość druku ? do 1440 dpi.
  4. Możliwość drukowania na białych, czarnych i kolorowych podłożach.

Na jakich maszynach pracujemy?

Pracujemy na najnowszych drukarkach do koszulek i innych tekstyliów, zbudowanych na Epsonie 3880 i sprawdzonej głowicy drukującej DX5: TexJet PLUS.

 Na czym można drukować ?

W technologii druku cyfrowego (DTG ? Direct to Garment) można drukować zarówno na białych, czarnych oraz kolorowych podłożach z bawełny, bawełny z domieszką poliestru, lnu i wiskozy. W przypadku drukowania na białych podłożach drukarka nakłada bezpośrednio kolor z zestawu CMYK ( Cyan, Magenta, Yellow, Black). Dzięki temu nadruk jest całkowicie niewyczuwalny w dotyku.
Nadruk na podłożach ciemnych i kolorowych charakteryzuje się tym, iż w pierwszej fazie drukarka nakłada białą farbę(jako podkład dla koloru), a w drugiej fazie dopiero kolor(CMYK).

Jakie można uzyskać efekty ?

Dzięki technologii DTG powstają wielokolorowe nadruki wraz z przejściami tonalnymi bez żadnych defektów pomiędzy poszczególnymi warstwami. Efekty takie jak cienie, gra świateł, tęcza wyglądają jak zdjęcie a nadruk jest elastyczny, giętki i trwały.

 

 

Oddział: ul. Sadowa 107
32-020 Wieliczka
NIP 679-316-01-20
KRS 0000705058

Czynne: od poniedziałku do piątku
w godzinach od 9-15
+48 515 750 700 lub 509-584-008
biuro@printress.pl