Sublimacja

Termosublimacja to technika polegająca na przenoszeniu nadruków podczas termicznej przemiany gazowej. Nadruki przenosi się na tkaniny za pomocą specjalistycznych termopras w wysokiej temperaturze przy dużym docisku. Farby przenikają w głąb materiału, dzięki czemu nadruk charakteryzują się niezwykle wysoką trwałością. Przy tej metodzie odpada kosztowne przygotowanie matryc lub kliszy, co znacznie obniża koszty produkcji i pozwala na wykonywanie nawet pojedynczych egzemplarzy w niskiej cenie.

Zalety technologii:

  1. Możliwość zamówienia nadruku już od jednej sztuki bez dodatkowych kosztów w atrakcyjnej cenie. Cena nadruku zależy wyłącznie od jego wielkości oraz łącznego nakładu.
  2. Bardzo duże pole zadruku ? 70x90cm.
  3. Niezwykle wysoka trwałość nadruków.
  4. Bardzo wysoka jakość nadruku (fotograficzna!)zarówno przy kolorowym nadruku z palety kolorów CMYK jak i przy druku czarno-białym w odcieniach szarości.
  5. Płynne przejścia tonalne.
  6. Żywe i nasycone kolory odporne na działanie promieni UV (kolory nie blakną).

Na jakich maszynach pracujemy?

Pracujemy na ploterach marki Epson i wysokiej jakości prasach termo transferowych Schulze.

Na czym można drukować ?

Technika ta przeznaczona jest dla białych materiałów poliestrowych.

Jakie można uzyskać efekty ?

Stosując  technikę termosublimacji można wykonać wielokolorowe nadruki wraz z przejściami tonalnymi. Technologię termosublimacji najczęściej stosuje się przy produkcji strojów sportowych oraz odzieży z nadrukiem typu full print (pełny zadruk). Możliwy jest również nadruk małych powierzchni jak logo, reklama sponsorska czy pojedyncza grafika.

Oddział: ul. Sadowa 107
32-020 Wieliczka
NIP 679-316-01-20
KRS 0000705058

Czynne: od poniedziałku do piątku
w godzinach od 9-15
+48 515 750 700 lub 509-584-008
biuro@printress.pl